teotihuacan-odwiedz-jedna-z-najwiekszych-piramid-swiata
AMERYKA, INFORMACJE PRAKTYCZNE, MEKSYK

Teotihuacán. Odwiedź jedną z największych piramid świata!

Teotihuacán to starożytne miasto, a obecnie stanowisko archeologiczne, oddalone o godzinę jazdy autobusem od stolicy Meksyku. Znajduje się tutaj trzecia pod względem wielkości największa piramida świata. Mowa o Piramidzie Słońca (Piramide del Sol).

Teotihuacán to także doskonały pomysł na wycieczkę z Mexico City. Przeczytaj jak zorganizować ją samodzielnie.

PIGUŁA INFORMACYJNA

LOKALIZACJA: 50 km od Mexico City [GPS: -98.872127 | 19.693336],

CZAS PRZEJAZDU Z MEXICO CITY: 1 godzina,

CENA BILETU AUTOBUSOWEGO: 50 MXN za przejazd w jedną stronę,

CENA BILETU WSTĘPU: 70 MXN,

GODZINY OTWARCIA: codziennie od 9:00 do 17:00,

CZAS POTRZEBNY NA ZWIEDZANIE: od 3 do 4 godzin,

KIEDY ZWIEDZAĆ: najlepiej z samego rana – unikniesz tłumów,

STRONA INTERNETOWA: www.teotihuacan.inah.gob.mx

Jak dojechać do Teotihuacán?

Hostele w Mexico City oferują wycieczki, ale to nie to rozwiązanie chciałbym tutaj Tobie przedstawić. W bardzo prosty sposób taki wyjazd możesz bowiem zorganizować samodzielnie: do Teotihuacán dostaniesz się łącząc przejazd metrem i autobusem. Będzie szybko, tanio, a do tego wygodnie.

Krok 1. Przejazd metrem do Terminal Central del Norte

Dworzec autobusowy Terminal Central del Norte położony jest tuż przy stacji metra o nazwie Autobuses del Norte. Dojazd możliwy jest linią żółtą metra (linia nr 5). Mexico City posiada dobrze rozwiniętą sieć transportu publicznego, ale najwygodniej jest skorzystać właśnie z kolei podziemnej. Koszt biletu jednorazowego na metro wynosi jedynie 5 MXN.

Siatkę metra zamieszczam poniżej:

Mexico metro map

Krok 2. Przejazd z Terminal Central del Norte do Teotihuacán

Autobusy do Teotihuacán odjeżdżają co 20 minut. Bilet kupisz w kasie numer 8, której obsługa powinna mówić po angielsku. Rada ode mnie: kup od razu bilet w dwie strony.

Nie zdziw się, gdy zauważysz, że załoga autobusu filmuje pasażerów. Wynika to ze względów bezpieczeństwa. W czasie przejazdu zdarzają się też policyjne kontrole, podczas których funkcjonariusze sprawdzają wnętrze autobusu.

Mam długą przesiadkę. Czy zdążę odwiedzić Teotihuacán?

Nawet jeśli masz w Meksyku tylko przesiadkę, to – o ile jest ona odpowiednio długa – wciąż masz szansę zobaczyć Teotihuacán. Żółta linia metra rozpoczyna swój bieg na znajdującej się w odległości spaceru od lotniska stacji Pantitlán. Nie bierz taksówki – z lotniska do Pantitlán dojdziesz bez problemu piechotą.

Na pytanie zawarte w nagłówku odpowiem na własnym przykładzie. W Meksyku lądowałem o 5:00 rano, a wylot do Ekwadoru miałem o 1:00 w nocy następnego dnia. Dałem radę zobaczyć nie tylko piramidy, ale również pospacerowałem bez pośpiechu po okolicy placu Zócalo.

Jeśli masz mało czasu (dajmy na to 10 h), wtedy możesz rozważyć przejazd Uberem, a po zwiedzeniu Teotihuacán wrócić do Mexico City autobusem.

Poniżej mapka poglądowa z zaznaczonymi wszystkim miejscami, o których wspominam wyżej:

0 - Liczba komentarzy
Udostępnij

TarcieChrzanu.PL

Dołącz do dyskusji

* - pole wymagane*