ekwador-podsumowanie-i-koszty
AMERYKA, EKWADOR, INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ekwador. Podsumowanie i koszty

Nie byłoby podróży do Ekwadoru, gdyby nie przypadek i bardzo tanie bilety lotnicze. Za przelot z Amsterdamu do Quito i z powrotem zapłaciłem 970 PLN, podczas gdy standardowa cena za to połączenie wynosi jakieś 2600 PLN.

Nie byłoby podróży do Ekwadoru, gdyby orkan „Friederike”, który nawiędził Niemcy i Holandię, szalał dłużej. Podróż rozpoczynałem w Warszawie, skąd leciałem do Amsterdamu. Składała się ona z dwóch osobnych rezerwacji, co oznacza że przy spóźnieniu na samolot wylatujący z Amsterdamu nie mogłem liczyć na przebukowanie na kolejny lot. Dzień przed startem wszystko zaczęło się sypać: najpierw odwołano mój rejs z Warszawy do Amsterdamu i zaproponowano połączenie przez Paryż, na co przystałem. Później, będąc już na lotnisku w Paryżu dowiedziałem się, że również stąd loty do Amsterdamu są albo opóźnione albo odwoływane (mój odwołano i zostałem przesunięty na kolejny). W rezultacie, z planowanej bezpiecznej 6-godzinnej przesiadki na Schiphool zrobiło się nerwowe 80 minut.

W skrócie

Termin: druga połowa stycznia 2018 r.

Długość: 7 pełnych dni w Ekwadorze. 1 dzień w Meksyku z powodu długiego transferu

Trasa (główne punkty): Warszawa – Paryż – Amsterdam – Meksyk – Quito – Cuenca – Ingapirca – Riobamba – Baños – Quito – Meksyk – Amsterdam – Warszawa

Koszty: 2 320 PLN

Co bym zrobił inaczej, gdybym wiedział to co już wiem?

Loty: konstruując podobny składak w miesiącach zimowych trzeba dobrze przemyśleć temat ewentualnych komplikacji pogodowych. Następnym razem dam sobie jeszcze więcej czasu na przesiadkę. Tym razem się udało, ale ryzyko klapy było duże.

Bagaż: krem do opalania! Weź ze sobą dużo kremu i to takiego z mocnym filtrem. Słońce w Ekwadorze jest niezwykle zdradliwe.

Wiedza: przed kolejną podróżą do Ameryki Południowej opanuję chociaż w niewielkim stopniu język hiszpański. Bez niego można poczuć się tam odizolowanym.

Ekwador. Koszty podróży

Czas najwyższy przejść do konkretów i pozwolić przemówić liczbom. Poniżej tabelka, w której znajdziesz wszystkie koszty z wyłączeniem jedzenia i napojów. Kliknij w obraz, by zobaczyć go w lepszej jakości.

Ekwador koszty podróży

Przeczytaj również:

Ekwador. 7-dniowy plan podróży

0 - Liczba komentarzy
Udostępnij

TarcieChrzanu.PL

Dołącz do dyskusji

* - pole wymagane*